Jesienny kurs dla fotografów i kamerzystów za nami

Data dodania: 2023.10.08

W miniony piątek miał miejsce kolejny kurs dla fotografów i kamerzystów kościelnych organizowany przez Biuro Prasowe diecezji sosnowieckiej. Ponad godzinne spotkanie odbyło się w Domu SZILO w Czeladzi i poprowadził je ks. Przemysław Lech, dyrektor biura i rzecznik prasowy diecezji.

- Celem kursu nie jest ćwiczenie aspektów technicznych robienia zdjęć, ale przede wszystkim podniesienie swoich kompetencji i umiejętności odnalezienia się w przestrzeni liturgicznej. Chodzi także o wykonywanie takich zdjęć, które będą dobrze oddawać to, co faktycznie się tam dzieje. Liturgia jest rzeczywistością niesamowicie bogatą obfitującą w symbole o różnych znaczeniach – mówił do uczestników kursu ks. Przemysław Lech.

W spotkaniu więzły udział 22 osoby z terenu kilku okolicznych diecezji. Uprawnienia wydawane po kursie uznawane są na terenie całej Polski.

tekst: Mikołaj Wójtowicz
zdjęcia: Dominik Pyrek