Konkurs recytatorski w Czeladzi

Data dodania: 2018.05.18

"Od Bogurodzicy do dzisiaj" to stały punkt na konkursowej mapie naszej diecezji. Co roku w Czeladzi młodzi ludzie mierzą się z trudną sztuką recytacji fragmentu Pisma Świętego (w tym roku "Modlitwa o mądrość" z Księgi Mądrości) oraz poezji religijnej. Tegoroczny konkurs odbył się 17 maja, a wystartowało w nim 12 uczestników, których oceniało jury pod przewodnictwem ks. Stefana Wielgomasa.

Zwycięzcą konkursu została Weronika Bronikowska ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Dąbrowie Górniczej. II miejsce zajął... jej brat, Kacper Bronikowski z tej samej szkoły, a miejsce III - Julia Jurczak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi. Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali Julia Sierakowska, Jakub Wagner oraz Anna Tokarska.

Zwycięzcom składał gratulacje i wręczał nagrody Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który przypomniał, że poezja jest duszą narodu, a takie konkursy przyczyniają się do ubogacania tej duszy.