Kwiaty z naszej diecezji w Niepokalanowie

Data dodania: 2018.05.03

W 100. rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego w Niepokalanowie odbyło się I ogólnopolskie spotkanie członków apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Diecezję sosnowiecką reprezentowała grupa Margaretek z kilku parafii m.in. z Czeladzi, Dąbrowy Górniczej i Będzina z diecezjalnym asystentem ks. Tomaszem Zmarzłym.

Zgodnie z programem spotkania pielgrzymi odmówili różaniec i wysłuchali konferencji krajowego opiekuna apostolatu Margaretka, ks. Bogusława Nagela. Uroczystej Eucharystii przy ołtarzu polowym przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski. W dalszej części spotkania pielgrzymi wysłuchali oratorium maryjno-kolbiańskiego. Był czas na zwiedzanie sanktuarium, posiłek przygotowany przez braci franciszkanów, a także koronkę do Miłosierdzia Bożego, prezentację wspólnot oraz promocję książki "Cuda św. Maksymiliana" i projekcję filmu "Dwie Korony".

materiał nadesłany przez pielgrzymów