Najlepsza parafiada regionalna 2018

Data dodania: 2018.12.14

Koniec roku to czas podsumowań działań podejmowanych w ramach projektu "Ruch rzeźbi serce, umysł i ciało", realizowanego przez Stowarzyszenie Parafiada. Jednym z elementów projektu jest organizacja Parafiad Regionalnych, które obejmują współzawodnictwo dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych oraz konkursach artystycznych i konkursach wiedzy. W realizację projektu zaangażowani są nauczyciele, rodzice, instruktorzy, duchowni, przedstawiciele samorządu oraz duża grupa wolontariuszy, co daje możliwość integracji różnych grup społecznych.

Miło nam poinformować, iż objęta honorowym patronatem przez Biskupa Diecezji Sosnowieckiej Parafiada Regionalna w Bukownie otrzymała tytuł Najlepszego Organizatora Parafiady Regionalnej 2018.

Jubileuszowa X Parfiada to czas podsumowań. Nasze największe osiągnięcia w realizacji parafiad to:

• 3  razy I miejsce, 1 raz II i 2 razy III miejsce w Polsce za organizację parafiad regionalnych,

• na 28. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży w Warszawie zostaliśmy najlepszą reprezentacją krajową i otrzymaliśmy puchar Prezydenta RP,

• podczas finałów w Warszawie 4 razy zakończyliśmy rywalizację na II miejscu i 2 razy na III.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi za objęcie honorowym patronatem naszej parafiady i odprawienie uroczystej odpustowej Mszy Świętej na inaugurację. Jesteśmy wdzięczni za dobre słowo i wsparcie duchowe. Moc serdeczności kierujemy również do księdza proboszcza Wojciecha Tkacza, wolontariuszy i wszystkich, którzy pomagali nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu Jubileuszowej Parafiady.

A. Karcz, J. Oleś, B. Wójcik