Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin (zapowiedź)

Data dodania: 2021.09.16

Serdecznie zapraszamy na XXXVII Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 25 i 26 września 2021 r.

W tym roku towarzyszyć nam będzie hasło przewodnie "Pójdźcie do Józefa". Aktualnie przeżywamy Rok św. Józefa i Rok Rodziny Amoris Laetitia. Chcemy przez to podkreślić niezastąpioną rolę rodziny oraz znaczenie więzi wspólnotowych między rodzinami.

Rodzina powinna być centrum zaangażowania oraz troski w każdej rzeczywistości duszpasterskiej i kościelnej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Pielgrzymi we własnym zakresie organizują przejazd do Częstochowy oraz nocleg i wyżywienie.

Plan Pielgrzymki

Sobota, 25 września 2021

Godz. 15.30 Msza Święta w intencji Ojczyzny w kaplicy Matki Bożej. Przewodniczy biskup Wiesław Śmigiel, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP.

Godz. 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich – prowadzi Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Łódzkiej

Godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

Niedziela, 26 września 2021

Godz. 9.00 Spotkanie w Auli o. A. Kordeckiego:

Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebachMonika i Marcin Gomułkowie, małżeństwo, rodzice trójki dzieci, przedsiębiorcy, ewangelizatorzy. Członkowie Rady Duszpasterskiej Diecezji Toruńskiej.

Rok Rodziny Amoris LaetitiaKs. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP

Wsparcie dla rodzin w specjalistycznych poradniach rodzinnychKs. Paweł Landwójtowicz, wykładowca na Wydziale Teologii Uniwersytetu Opolskiego

Godz. 10.30 Różaniec w intencji małżeństw i rodzin na Szczycie Jasnogórskim

Godz. 11.00 Msza Święta na Szczycie Jasnogórskim pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej.

· Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

· Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego

· Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski