Olkusz: spotkanie modlitewno-formacyjne dla księży

Data dodania: 2023.12.12

11 grudnia wieczorem w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza miało miejsce kolejne spotkanie kapłańskie w ramach formacji stałej prezbiterów. Księża diecezji sosnowieckiej mieli okazję m.in. do wspólnej modlitwy, adoracji Najświętszego Sakramentu czy skorzystania z sakramentu pokuty.

Inicjatorem spotkania był administrator apostolski diecezji sosnowieckiej abp Adrian Galbas SAC. Na jego zaproszenie podczas tego wieczoru kapłańskiego wygłosił konferencję ks. Grzegorz Strzelczyk, doktor teologii domatycznej, odpowiedzialny za formację stałą prezbiterium archidiecezji katowickiej.

Po części modlitewno-formacyjnej księża mieli okazję spotkać się przy wspólnym stole, gdzie każdy mógł przywitać się i zamienić kilka słów z abp. Adrianem Galbasem.

/bpds

zdjęcia: ks. Tomasz Karaś