Parafiada Regionalna w Bukownie najlepsza w Polsce

Data dodania: 2019.12.10

22 listopada w siedzibie Stowarzyszenia Parafiada w Warszawie odbyło się Spotkanie Jesienne partnerów regionalnych realizujących Program „Ruch rzeźbi serce, umysł i ciało”.  W tym dniu  rozstrzygnięto Konkurs na Najlepszego Organizatora Parafiady Regionalnej 2019.

Co uwzględniano podczas oceny?

• Organizacja Parafiady Regionalnej powinna być oparta na zasadach duchowości kalasantyńskiej, która uwzględnia wszechstronny rozwój młodego człowieka.

• Współzawodnictwo parafiadowe musi zawierać elementy greckiej triady: stadion-teatr-świątynia. Stadion oznacza współzawodnictwo sportowe, Teatr - współzawodnictwo w konkursach wiedzy oraz konkursach artystycznych, zaś Świątynia oznacza współzawodnictwo w konkursach wiedzy oraz konkursach artystycznych o tematyce biblijnej, religijnej, liturgicznej, wspólną modlitwę, Mszę Św.

• Ocenie podlega również współpraca ze Stowarzyszeniem Parafiada, parafią i środowiskiem lokalnym.

Oto wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie

II miejsce – Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy w Obornikach

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Agnieszka Karcz, Jolanta Oleś, Beata Wójcik