Pyrzowice: jubileusz lotniskowej kaplicy

Data dodania: 2019.05.21

Dokładnie 21 maja minęło 10 lat, odkąd na lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach otwarta i poświęcona została ekumeniczna kaplica. Z tej okazji jubileuszową Mszę św. sprawował tam Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z dziekanem sączowskim ks. Markiem Sendalem oraz kapelanem lotniska, ks. Mirosławem Sołtyskiem (obchodzącym tego dnia także 25. rocznicę święceń kapłańskich). W uroczystości udział wziął m.in. prezes zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artur Tomasik oraz przedstawiciele służb mundurowych i pracowników lotniska.

W homilii Biskup podkreślał, że kaplica jest ważnym miejscem, które daje każdemu szansę na pozałatwianie swoich spraw z Panem Bogiem. "Dziękujemy Bogu, że jest takie miejsce, które służy podróżnym, bo oni wybierając się gdzieś zawsze mają trochę obawy o swoją podróż. Tu przed Bogiem mogą to ujawnić i Mu zawierzyć" - mówił Biskup.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości wpisali się do księgi pamiątkowej.

Architektem odpowiadającym za nietypowe wnętrze kaplicy jest Ryszard Jurkowski. Kaplica jest dostępna cały czas dla wszystkich pracowników i pasażerów. Zgłoszone grupy (przede wszystkim pielgrzymkowe) mogą tu sprawować Msze św. i organizować modlitwy. W każdą niedzielę i dni świąteczne ks. Mirosław Sołtysek odprawia tu dwie Msze św., a przez dwa dni w tygodniu prowadzi dodatkowo dyżur w konfesjonale. Niedawno kaplica lotniskowa była też miejscem sprawowania sakramentu małżeństwa. Ponad 200 osób modliło się w niej także w czasie akcji "Różaniec do granic".

W ubiegłym roku lotnisko Katowice Airport obsłużyło ponad 41 tysięcy lotów i prawie 5 milionów pasażerów.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.