Seminaryjne rekolekcje powołaniowe

Data dodania: 2020.01.23

Czas rekolekcji już minął. Czy był udany? Myślę, że najlepiej zapytać o to samych uczestników. My możemy podzielić się tylko tym co działo się przez te trzy dni szczególnego przylgnięcia do Boga.

Na początku zbliżaliśmy się do Niego na adoracji i w sakramencie pokuty i pojednania. W sobotę rozpoczął się trzyczęściowy cykl szkoły modlitwy liturgicznej. Tam uczestnicy z pomocą prowadzących próbowali przybliżyć się do Tajemnicy Eucharystii. Oprócz kleryków byli obecni Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, który przewodniczył Mszy Świętej i wygłosił słowo do uczestników oraz misjonarz ks. Sławek, który dał świadectwo o posłudze w Kazachstanie. Swoje konferencje dotyczące Eucharystii wygłosili również ks. prefekt Kamil Zadrożny i ks. Michał – ojciec duchowny. Obok spotykania Boga na modlitwie, nie zabrakło też czasu do spotkania Go w drugim człowieku. Piłka nożna, gry planszowe czy spokojne siedzenie na „kawie” z klerykami dało możliwość do cieszenia się swoją obecnością. W niedzielę całą wspólnotą seminaryjną uczestniczyliśmy w Liturgii Godzin, a elementami kończącymi ten czas była uczta duchowa – Eucharystia oraz ta przynależąca bardziej do porządku ziemskiego. Ostatnim punktem było wspólne podsumowanie rekolekcji.

Jesteśmy wdzięczni Bogu za wspólnie spędzony czas. Niech On działa w sercach młodych i prowadzi ich swoimi ścieżkami. AMDG!

Tekst: kl. Wojciech Jarczyk
FOTO: Seminarium