Sosnowiec: spotkanie opłatkowe w Szpitalu Miejskim

Data dodania: 2023.12.22

19 grudnia 2023 roku o godz. 12:00 w auli Miejskiego Szpitala w Sosnowcu na ul. E. Zegadłowicza odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników medycznych i niemedycznych wraz z samorządowcami oraz z bp. Piotrem Skuchą.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez prezes szpitala Anetę Kawkę wszystkich zgromadzonych.

Część drugą modlitewną wraz z życzeniami poprowadził bp Piotr Skucha. Ewangelię odśpiewał ks. Mikołaj Dziewiatowski - kapłan Kościoła Prawosławnego, który również pełni funkcję kapelana szpitala.

Spotkaniu towarzyszył nastrój serdeczności oraz życzliwości. Uczestnicy złożyli sobie serdeczne życzenia a przedstawiciele szpitala, władz miejskich oraz Biskup przełamali się symbolicznie opłatkiem. Po wypowiedzianych życzeniach wszyscy zgromadzeni mieli okazję wspólnie skosztowali przygotowanych okolicznościowych potraw.

ks. Łukasz Lisowski
kapelan szpitala