Targoszyce: świętowano jubileusze małżeńskie

Data dodania: 2023.10.10

Tradycyjne uroczyste obchody Złotych, Diamentowych oraz Żelaznych Godów par pochodzących z terenu Gminy Mierzęcice, 8 października 2023 r. rozpoczęły się od wspólnej modlitwy Jubilatów i ich najbliższych, podczas porannej niedzielnej Mszy Świętej odprawionej w kościele pw. św. Mikołaja w Targoszycach.

Wspomnianą Eucharystię sprawował oraz wygłosił okolicznościowe Słowo Boże bp Grzegorz Kaszak - Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej.

Gratulując i dziękując Panu Bogu za wszystkie dotychczasowe spędzone wspólnie lata, prosił w swej modlitwie o dalsze łaski dla Jubilatów i ich rodzin, siłę, zdrowie i Boże Błogosławieństwo. Głosząc Słowo Boże nawiązał do błogosławionej rodziny Ulmów, pokazując, że mimo trudności, jakie stawia przed małżonkami los,  przykrych sytuacji i niejednokrotnie ciężkich  decyzji do podjęcia, największą siłą rodziny jest wzajemne wsparcie, rozmowa i wspólne „podążanie w tym samym kierunku”.  Prawdziwa miłość może przezwyciężyć wszystko, pod warunkiem - razem.

Po wygłoszonej homilii dostojni Jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, przypominając sobie moment przysięgi, jaką składali przed laty w dniu swojego ślubu.

Uroczyste błogosławieństwo Biskupa, wręczenie symbolicznych upominków zarówno od ordynariusza Diecezji, jak i proboszcza - ks. Janusza Rakoczego oraz wspólne zdjęcie  zrobione przy odegranym przez organistę Marszu Weselnym, zakończyło uroczystą Eucharystię.

Wykaz par małżeńskich obchodzących swój Jubileusz

- 50-lecie małżeństwa w 2023 r.

1. Zofia i Stanisław Bijak
2. Barbara i Jan Cembrzyńscy