Wolbrom: Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Data dodania: 2023.10.06

W diecezji sosnowieckiej trwa peregrynacja relikwii i wizerunku błogosławionej Rodziny Ulmów. 5 października dotarły do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu, gdzie bp Grzegorz Kaszak odprawił Eucharystię w intencji małżeństw.

Relikwie zostały przywitane przez proboszcza parafii – ks. Włodzimierza Wiechę, a Mszę Świętą o godz. 17:00 odprawił dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin – ks. Karol Nędza. Następnie wspólnie rozważano tajemnice różańca świętego.

Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem bp Grzegorza Kaszaka nastąpiło odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo dzieci.

Peregrynacja w wolbromskiej parafii zakończyła się 6 października. W ramach modlitewnego planu wydarzeń znalazła się tego dnia Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Ostatnią wspólnotą diecezji sosnowieckiej, goszczącą relikwie i wizerunek bł. Rodziny Ulmów, będzie parafia pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie.

/bpds