Sprawdzali wiedzę o patronach diecezji

To już 10. edycja konkursu "Wielkie osobowości Kościoła". Z okazji jubileuszu 25-lecia diecezji sosnowieckiej tegoroczny konkurs, który 17. marca odbył się w dąbrowskim zespole szkół "Sztygarka" poświęcony był patronom diecezji - św. Albertowi Chmielowskiemu i św. Rafałowi Kalinowskiemu. Rozwiązując testy uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych musieli wykazać się szczegółową wiedzą o życiu tych wielkich postaci oraz ich działalności w służbie Kościołowi i Ojczyźnie.

"Dziś, w dobie hedonizmu i egoizmu, te postaci uczą nas jak zdobyć pokój i radość poświęcając się służbie drugim" - mówił przed konkursem do jego uczestników Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podkreślając, że w trudnych czasach są oni zachętą do duchowej walki i podążania ich śladami.

Pytania o świętych przygotowały ich duchowe dzieci - zakonnicy i zakonnice z ich zgromadzeń zakonnych - Karmelitów Bosych w Czernej oraz Albertynek z Krakowa.

W kategorii szkół gimnazjalnych spośród 14 uczniów najlepsza okazała się Wiktoria Łabuś z ZS nr 4 w Dąbrowie Górniczej, II miejsce zajął Bartosz Cieślik z gimnazjum w Wojkowicach Kościelnych, a III – Piotr Łętowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Spośród 36 uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Marek Jackiewicz z I LO w Dąbrowie Górniczej, II miejsce zajęła Paulina Armatys z I LO w Będzinie, a na ostatnim miejscu na podium uplasował się Wojciech Dobczyński z II LO w Dąbrowie Górniczej.

FOTO: Piotr Lorenc


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.