Liturgiczna Służba Ołtarza

mail: lso@diecezja.sosnowiec.pl

Duszpasterstwo LSO organizuje:

- Diecezjalne Kursy Lektorskie

Diecezjalny Kurs Lektorski odbędzie się w Domu Katolickim przy Katedrze, w godzinach 10:00-14:00 w następujące dni: 16 października 2021, 23 października 2021, 6 listopada 2021, 13 listopada 2021. Uczestnikami kursu mogą być ministranci, którzy uczęszczają minimum do klasy VI. Zgłoszeń na Kurs Lektorski dokonują parafialni opiekunowie LSO.

Zgłoszenia do 13 października przez formularz (LINK)

- Diecezjalne Kursy Ceremoniarza

Diecezjalny Kurs Ceremoniarza będzie się odbywał w następujących terminach: 26-28 listopada 2021 (wyjazd weekendowy), 11 grudnia 2021 (zjazd jednodniowy), 26 marca 2022 (zjazd jednodniowy w Katedrze), 6-8 maja 2022 (wyjazd weekendowy) + rekolekcje w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Szczegóły dotyczące miejsc i godzin, w jakich odbędą się poszczególne spotkania, oraz kosztów zostaną podane w późniejszym terminie. W Kursie na Ceremoniarza mogą wziąć udział lektorzy, którzy są uczniami szkół ponadpodstawowych. Zgłoszeń na kurs dokonują parafialni opiekunowie LSO.

Zgłoszenia do 20 listopada 2021 r. przez formularz (LINK)

- Dni Skupienia dla ceremoniarzy i Lektorów

Wszystkich ceremoniarzy i lektorów zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia, który odbędzie się 9 kwietnia 2022 r. Miejsce zostanie podane w późniejszym terminie.

- Diecezjalne Turnieje Piłki Halowej i Tenisa Stołowego

Rozgrywki diecezjalne LSO w piłkę halową oraz turniej tenisa stołowego odbędą się na przełomie listopadzie i grudniu (konkretne terminy zostaną podane później).