8 maja: Bp Artur zaprasza na dwa wydarzenia [VIDEO]

Data dodania: 2024.05.08

- 8 maja to z różnych względów będzie bardzo ważny dzień dla naszej Diecezji - mówi bp Artur Ważny, zapraszając wszystkich Diecezjan do wspólnej modlitwy w intencji jego posługi w diecezji sosnowieckiej.

Na ten dzień, kiedy w Kościele przeżywamy uroczystość ku czci św. Stanisława BM, zaplanowane są dwa wydarzenia:

1) Bazylika Katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu (godz. 16:00): akt kanonicznego (prawnego) objęcia urzędu Biskupa Sosnowieckiego przez bp. Artura Ważnego w obecności diecezjalnego Kolegium Konsultorów i Kapituły Katedralnej

2) Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sosnowcu-Środuli (godz. 18:00): Msza Święta, a po niej wieczór uwielbienia pod przewodnictwem bp. Artura Ważnego.

/bpds