Akcja Katolicka

Środa: 15:30 - 18:00

Sobota: 9:00 - 13:00

ZADANIA AKCJI KATOLICKIEJ

Misją Akcji Katolickiej jest misja Kościoła. Oznacza to realizowanie podstawowego apostolskiego posłannictwa Kościoła. Nie chodzi tu o jeden szczegółowy charyzmat, ale apostolski cel Kościoła w jego integralności. Współpraca świeckich w apostolstwie hierarchicznym nie jest wytyczona szczególnymi granicami czy szczegółowym, partykularnym celem. Jest tak szeroka jak powszechna jest misja Kościoła: odnowić wszystko w Chrystusie. Aby to wypełnić potrzeba na początku dobrze poznać Kościół, pogłębić naukę o Kościele. Innymi słowy misją Akcji Katolickiej jest ewangelizacja i uświęcanie ludzi oraz chrześcijańskie kształtowanie ich sumienia, tak aby duch ewangeliczny kształtował różne wspólnoty i środowiska.