Biskup powołał nowego wikariusza ds. formacji duchownych

Data dodania: 2024.08.30

Bp Artur Ważny powołał nowego wikariusza biskupiego ds. formacji duchowieństwa. Został nim ks. Konrad Kościk, były wicerektor Sosnowieckiego Seminarium Duchownego, a obecny proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie.

Ks. Kościka będzie wspierać grupa sześciu księży, którym Biskup Sosnowiecki powierzył troskę o formację prezbiterów i diakonów w konkretnych dziedzinach ich życia i posługi.

Ks. Paweł Nowak – zespół ds. formacji duchowej (stałej)

Ks. Mirosław Tosza – zespół ds. pomocy braterskiej

Ks. Rafał Stępniewski – zespół ds. księży starszych i chorych

Ks. Andrzej Nackowski – zespół ds. formacji początkowej (seminaryjnej)

Ks. Krzysztof Bendkowski – zespół ds. formacji liturgiczno-pastoralnej

Ks. Marcin Lech – zespół konsultacyjno-doradczy, sekretarz zespołów ds. formacji duchowieństwa

Wymienieni księża będą przewodniczyć kilkuosobowym zespołom, które mają za zadanie odpowiadać za poszczególne zakresy formacji stałej duchowieństwa. Ich nazwiska zostały zaproponowane w anonimowych ankietach przez samych księży diecezji sosnowieckiej, którzy wypełniali je podczas serii przedwakacyjnych spotkań bp. Artura Ważnego w dekanatach.

/bpds