Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Data dodania: 2024.08.31

„Wszystko zaczyna się nie od tego, że ja „pozostawiam swoją barkę”, odkrywam swój talent i idę za Jezusem, żeby „rozpocząć nowy łów”, ale wszystko zaczyna się od tego, że „Pan na mnie spojrzał”, On mnie wybrał i wezwał mnie po imieniu.” – powiedział ks. Wojciech Kowalski, nowy moderator Domowego Kościoła diecezji sosnowieckiej, podczas Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie w diecezji, określanej mianem Powakacyjnego Dnia Wspólnoty.

Wydarzenie, które odbyło się 31 sierpnia 2024 r. w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej, zgromadziło na wspólnej Eucharystii i modlitwie członków Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej.

Członkowie i sympatycy Ruchu rozpoczęli spotkanie od Zawiązania Wspólnoty, a następnie każda wspólnota rekolekcyjna przedstawiła swój znak oazy, piosenkę oazy oraz świadectwo jednego z uczestników.

Eucharystii przewodniczył ks. Robert Gacek - moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie w Diecezji Sosnowieckiej, wraz z księżmi-opiekunami grup Oazy młodzieżowej i Domowego Kościoła.

Następnie zebrani uczestniczyli w modlitwie uwielbienia, w czasie której dziękowali za tegoroczne rekolekcje wakacyjne oraz cały rok formacyjny, a także prosili o piękne owoce tego czasu.

W trakcie uwielbienia dołączył także biskup diecezji sosnowieckiej Artur Ważny, który podjął temat powołania. Tego, że Chrystus powołuje nas wszystkich, a niektórych w sposób szczególny i każdemu daje misję na miarę jego możliwości.

Pielgrzymka zakończyła się wspólną Agapą. Uczestnicy spędzili czas przy wspólnym stole, a także wzięli udział w zabawach i tańcach integracyjnych zorganizowanych na placu przy plebanii.

Dni Wspólnoty to cykliczne spotkania wszystkich członków Ruchu Światło-Życie formujących się w poszczególnych diecezjach w Polsce. Wydarzenie zaproponowane przez założyciela Oazy – ks. Franciszka Blachnickiego – jest ważnym elementem formacji i budowania wspólnoty w wymiarze diecezjalnym. Zazwyczaj Dni Wspólnoty odbywają się we wrześniu po rekolekcjach wakacyjnych oraz w Adwencie i Wielkim Poście.

tekst i zdjęcia: Julia Pryba (DKS)