Sosnowiec: Marsz Wszystkich Świętych

Data dodania: 2024.10.25

W piątek 25 października tydzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych parafia pw. św. Jana Chrzciciela we współpracy ze szkołami podstawowymi zorganizowała Marsz Wszystkich Świętych.

O godz. 10.00 spod wszystkich szkół podstawowych mieszących się na terenie parafii wyruszyły radosne, barwne, rozśpiewane korowody świętych. Około godz. 10.30 uczestnicy spotkali się w kościele na wspólnej modlitwie za wstawiennictwem świętych i błogosławieństwie na własną drogę do świętości.

Po powrocie korowodów do szkół odbył się wybór najładniejszego przebrania, a następnie słodki poczęstunek.

Niech święci wstawiają się u Boga w naszych intencjach, abyśmy wszyscy osiągnęli świętość.

Ks. Konrad Mruk