Bp Artur uczestniczył w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci

Data dodania: 2024.06.17

Zakończyło się VIII Saletyńskie Spotkanie Dzieci. Wydarzenie zostało zorganizowane pierwszy raz od czasu pandemii w Sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic (diecezja rzeszowska) pod hasłem „Jak dobrze jest być z Barankiem”.

Gościem spotkania był bp Artur Ważny, który do dzieci skierował swoje słowo oraz s. Karina Pawłowska CSSMA (michalitka), która wygłosiła konferencję wprowadzającą w temat trzydniowego spotkania.

- Dziecko Boże pamięta o czterech rzeczach. Najważniejsze jest to, co jest w środku, czyli dba o modlitwę. Drugie: daje się czasem „zaostrzyć”, czyli jak zrobi źle, to przeprasza. Trzecie: daje się komuś mądremu prowadzić, czyli słucha taty i słucha mamy. I czwarte: zostawia po sobie ślad. Tak, żeby inne dzieci Boże, które się trochę pogubiły po tych śladach doszły do Pana Boga - mówił do dzieci bp Artur Ważny.

Saletyńskie Spotkanie Dzieci kierowane jest do dzieci szkół podstawowych z klas 1-7. Czas zorganizowany jest wokół wspólnej modlitwy, muzyki, tańca i konferencji. Nie zabrakło również animacji plastycznych, zabaw muzycznych i dzielenia się świadectwem.

- Chcemy, aby to spotkanie było czasem radości, ale także nauki i wzrostu duchowego dla dzieci. Temat tegorocznego spotkania skupia się na bliskości z Barankiem, co ma być dla naszych najmłodszych uczestników inspiracją do pogłębiania relacji z Jezusem – powiedział ks. Łukasz Soczek MS, kustosz sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance.

Poprzedni zjazd w Kobylance miał miejsce w 2019 roku. Wówczas do sanktuarium przyjechało prawie półtora tysiąca dzieci. W tym roku było to około 600 osób.

tekst: Mikołaj Wójtowicz