Bp Artur zaprasza na rekolekcje kapłańskie

Data dodania: 2024.06.12

W Ośrodku Konferencyjno-Rekolekcyjnym Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach będą miały miejsce rekolekcje dla księży, które współprowadzić będą osoby skrzywdzone przemocą seksualną przez duchownych, małżeństwo, osoby żyjące w pojedynkę, psychoterapeuci, kapłani i biskup. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 21-24 października br. będzie przebiegać pod hasłem: "Z martwych wstanie. O Dawidzie w nas".

Pomysł na takie rekolekcje jest owocem spotkania i wzajemnego słuchania się biskupów i Skrzywdzonych, a także rozpoznania potrzeby, by inni duchowni również mogli się z Nimi spotkać i wysłuchać.


fot. Piotr Babisz - Muza Dei

Do udziału w wydarzeniu zaprosił bp Artur Ważny:

- Okazuje się jednak, że po "Liście w obronie..." takiego spotkania i słuchania potrzebuje bardzo wielu w Kościele i całym społeczeństwie. Ufam, że rozpoczęty dialog do tego doprowadzi. Rozmowy twarzą w twarz i wzajemne słuchanie. Problem w tym, że boimy się słuchać, ponieważ czujemy, że z tym, co usłyszymy, trzeba będzie coś zrobić. A to może boleć. Dopiero zgoda, by wziąć na siebie krzyż słuchania, prowadzi do nowego życia... Inaczej będziemy to cierpienie sprawiać innym, często już skrzywdzonym i niezauważanym... Sam wciąż tego nie potrafię... - przyznaje bp Ważny.

Organizatorem rekolekcji jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji, Fundacja "Składak" oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji Żary – Syn Dawida.

Szczegóły można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebook'u: LINK

Fundacja "Składak": LINK

Ośrodek Rekolekcyjny w Porszewicach: LINK

ks. Przemysław Lech

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.