Braciejówka: laureaci konkursu "Podaj dobro dalej"

Data dodania: 2024.06.15

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Braciejówce odnieśli sukces w ogólnopolskim charytatywnym projekcie. Grupa chętnych wolontariuszy (Ula, Ania, Julia, Kuba, Bartek) wzięła udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu edukacyjnym “Podaj dobro dalej!” organizowanym przez Fundację im. Heleny Kmieć. Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych i zgłoszono do niego zespół składający się z pięciu uczniów klasy VII.

Podczas trwania edycji, pod opieką nauczyciela wychowawcy – Anny-Facler Januszek, wolontariatu Karoliny Dolezy oraz koordynatora Justyny Piątek, uczniowie realizowali różnorodne akcje pomocowe i charytatywne, inspirując się postacią śp. Heleny Kmieć. Tegoroczny projekt “Przyjaciel każdego” koncentrował się na pomocy osobom niepełnosprawnym. „Praca, jaką wykonali uczniowie przez ostatnie pół roku, nie tylko przyniosła im nagrodę, ale także miała realny pozytywny wpływ na społeczność poprzez wspieranie ośrodków dla osób niepełnosprawnych i społecznej lokalności. Brawa za ich działania w wolontariacie i zaangażowanie społeczne” – mówi koordynator Justyna Piątek.

6 czerwca w Krakowie odbyła się Gala Laureatów, podczas której jury wybrało najlepsze projekty na podstawie przesłanych materiałów i określonych kryteriów. Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli 7 miejsce. „Serdecznie gratulujemy naszym szkolnym zwycięzcom”- komentuje dumna wychowawczyni Anna Facler-Januszek.

„Podczas zjazdu najlepszych grup projektowych z całej Polski, nasi uczniowie wzięli także udział w różnorodnych warsztatach, uczestniczyli we mszy świętej oraz zwiedzili Kraków nocą. Tym większe to wyróżnienie, gdyż 10 maja rozpoczął się proces beatyfikacyjny wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć, a projekt miał charakter ogólnopolski. Jesteśmy w centrum ważnych wydarzeń.  Był to dla nas wszystkich piękny i niezapomniany czas. Dziękujemy organizatorom i Helence”- dodaje szkolny koordynator projektu – Justyna Piątek.

Justyna Piątek
szkolny koordynator projektu

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.