Caritas: Dnia Dziecka z Olimpijczykiem

Data dodania: 2024.06.10

8 czerwca 2024 roku na placu przy parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu odbył się wyjątkowy festyn „Dzień Dziecka z Olimpijczykiem”, który zgromadził dzieci i ich rodziców.

Było to niezapomniane wydarzenie, pełne sportowych emocji, radości i okazji do spotkania z olimpijską „gwiazdą” – Zofią Klepacką, brązową medalistką olimpijską. Festyn rozpoczął się prelekcją na temat roli sportu w życiu dzieci i młodzieży. Pani Zofia Klepacka podzieliła się swoimi doświadczeniami z kariery sportowej, opowiadając o wyzwaniach, jakie napotykała na swojej drodze do olimpijskiego sukcesu. Jednym z najbardziej ekscytujących punktów programu był quiz o polskich olimpijczykach, który poprowadziła olimpijka. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat historii polskiego sportu, znanych zawodników i ich osiągnięć. Najlepsza drużyna została nagrodzona drobnymi upominkami.

Dla uczestników zostały zorganizowane także zawody w rzucie dyskiem. Do rywalizacji stanęli zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych – od dzieci, młodzieży po dorosłych amatorów. Zawody zakończyły się wręczeniem medali i nagród najlepszym zawodnikom.

Z racji minionego Dnia Dziecka, każde z dzieci, tych większych i tych mniejszych, otrzymało Pudełko Szczęścia z niespodziankami zakupionymi dzięki Fundacji Biedronki. Dla najmłodszych uczestników festynu czekały liczne atrakcje, takie jak: malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, tatuaże, bańki mydlane, dmuchańce. Na głodnych czekał poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla oraz słodka kawiarenka. Wydarzenie nie tylko promowało zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną, ale także dostarczyło uczestnikom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Festynu: wolontariuszom, pracownikom, Parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Sosnowcu oraz wszystkim uczestnikom.

Partnerem wydarzenia była Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej