Caritas: dziękczynienie za 32 lata pracy K. Tomaszewskiej

Data dodania: 2024.10.17

Caritas Diecezji Sosnowieckiej podziękowała za 32 lata pracy p. Krystyny Tomaszewskiej. W Domu SZILO w Czeladzi zebrali się pracownicy instytucji diecezjalnych, aby podczas Mszy Świętej podziękować Bogu za jej wieloletnią posługę dla potrzebujących.

Pani Krystyna rozpoczęła swoją pracę w diecezjalnej Caritas w 1992 roku i przez trzy dekady wykazywała się nieustannym zaangażowaniem.  Wspólnie ze śp. bp. Adamem Śmigielskim oraz pierwszym dyrektorem śp. Stefanem Wyporskim, tworzyła struktury Caritas. Brała udział w realizacji kluczowych programów pomocowych, takich jak: Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa (POPŻ - FEPŻ), Spiżarnia Caritas, Na codzienne zakupy, Wigilii Caritas, Skrzydła.

Pani Krystyna założyła Parafialne Zespoły Caritas. Warto podkreślić, że jej praca nie ograniczała się do biura – była obecna w terenie, aktywnie współpracując z Parafialnymi Zespołami Caritas.

Jej codzienna praca to nie tylko koordynowanie dużych projektów, ale przede wszystkim troska o drugiego człowieka. Każdy, kto odwiedzał Caritas, spotykał się z jej serdecznością, ciepłem i otwartością. Jej oddanie i empatia sprawiły, że Caritas stała się miejscem, w którym każdy mógł poczuć się zrozumiany i zaopiekowany.

Choć praca Pani Krystyny dobiega końca, jej wkład w rozwój i działalność Caritas na zawsze pozostanie w pamięci wielu osób, którym pomogła, oraz tych, które miały przyjemność z nią współpracować.

Agnieszka Kamińska
Caritas Diecezji Sosnowieckiej