Dlaczego warto wstąpić do Seminarium?

Data dodania: 2019.06.25

Seminarium to miejsce niezwykłe. Tu przyszli księża studiują teologię i filozofię, ale także formują swoje dusze, by jak najlepiej służyć Chrystusowi i Jego Kościołowi. Brzmi to strasznie poważnie, ale Seminarium to wspólnota wspaniałych młodych ludzi z ich radościami, szaleństwami, dylematami i problemami. Oni najlepiej wiedzą, że odpowiedzenie na głos powołania kapłańskiego to dobry wybór. Jeśli więc, Drogi Czytelniku, wahasz się, czy iść do Seminarium to mamy dla Ciebie jedną odpowiedź: WARTO! A dlaczego warto? Oddajmy głos naszym klerykom:

 

 

WARTO IŚĆ DO SEMINARIUM, BO...

 

 

 

… tu tak naprawdę odkrywamy własne "JA". Przyjście do seminarium nie musi wiązać się z byciem księdzem, można tutaj spokojnie przemyśleć czego Bóg oczekuje ode mnie. Przy podejmowaniu decyzji pomagają ojcowie duchowni, którzy każdą swoją wolną chwile poświęcają dla kleryka na rozmowę, wsparcie i rozwianie wszelkich wątpliwości.

kl. Wojciech Szmidt, rok II

 

 

 

 

 

 

 

 

… to otwiera przestrzeń rozmowy o sprawach wiary i o Bogu tym, wśród których dorastaliśmy - kolegom, rodzinie, sąsiadom - i tym, z którymi dzielimy codzienność. Ludzie są bardzo spragnieni takiej możliwości, a prowadząc ją z kimś "bezpiecznym" i "zorientowanym", znacznie łatwiej jest im ją rozpocząć.

kl. Tomasz Jaskuła, rok IV

 

 

 

 

… otwiera ono na ludzi, a także pomaga nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie . Przed seminarium byłem osobą bardzo zamkniętą, spotkania ze znajomymi stanowiły u mnie rzadkość. Seminarium pozwoliło mi, nawiązać mnóstwo nowych znajomości i otworzyć się na relację z ludźmi. Jestem w seminarium już trzeci rok, przez ten czas poznałem chyba więcej ludzi niż przez całe wcześniejsze życie.

kl. Maciej Byrczek, rok III

 

 

 

 

 

 

 

… tutaj można poznać wielu ciekawych ludzi i kolegów, z którymi radośnie spędzimy wolny czas, ale przede wszystkim rozpoznać nasze życiowe powołanie i po ukończeniu formacji seminaryjnej przyjąć święcenia do służby Kościołowi w kapłaństwie.

kl. Konrad Jastrzębski, rok II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

… można dać się zapalić i stać się płonącym listem, pisanym miłością serca Boga do serca człowieka. Tak sobie myślę, że Pan Bóg nigdy się nie myli z adresem. Jest precyzyjny, bezpośredni i dokładny. Pozwala mnie wolnemu w wyborze, bądź to płonąć w służbie dla niego, bądź być przyczyną gaśnięcia nie tylko życia, marzeń lecz również powołania. Pan tak niewiele potrzebuje. Tylko mojego serca, bezgranicznego zaufania, umiłowania Go całym sobą.

kl. Kacper Goncerz, rok III

 

 

 

 

 

… można rozwijać swoje sportowe pasje. Od dziecka pasjonowałem się piłką nożną i dzięki temu, że jestem w seminarium mogę tę pasję dzielić z innymi. Wieczory przy wspólnie oglądanych meczach należą do najbardziej niezapomnianych, bo jak wiadomo przed telewizorem każdy zamienia się w eksperta i mecz nabiera zupełnie innego smaku xD

kl. Mateusz Błaut, rok II

 

 

 

 

 

 

… Pan Bóg da Ci wspólnotę wspaniałych ludzi. A praca fizyczna tylko was zintegruje!

kl. Karol Latos, rok II

 

 

 

 

 

 

 

... można robić dzikie rzeczy, o których wcześniej bym nie pomyślał ;D Bieganie w hawajkach, z grzechotką i robienie z siebie dzikusa przy wszystkich klerykach i przełożonych? Dlaczego nie! Pan Bóg też chce mieć przy sobie ludzi z poczuciem humoru i szaleństwem!

kl. Wojciech Jarczyk, rok IV

 

 

 

 

 

 

… można pogłębić swoją relację z Jezusem Chrystusem i Matką Bożą. Dowiedzieć się, że kapłaństwo to świetna duchowa przygoda bycia świadkiem Pana, zawrzeć długotrwałe i wspaniałe przyjaźnie z innymi kandydatami. Przez wspólnotę i miłość braterską nauczyć się przebywania z ludźmi oraz na zajęciach zdobyć niespotykaną wiedzę filozoficzno-teologiczną.

kl. Mateusz Dróżdż, rok I

 

 

 

 

 

 

 

 

… można tutaj zasmakować wyśmienitej kawy w doborowym towarzystwie. Masz tylko 15 minut pomiędzy wykładami? Warto wykorzystać ten czas, aby wzmocnić się dawką kofeiny i nie spać na oczach wykładowców. Czasami także zawitają niespodziewani goście...

dk. Jakub Zuchowicz, rok V

 

 


… każdy powrót z domu do seminarium z pełną walizką jedzenia wywołuje uśmiech u nas, kleryków. Można zauważyć na zdjęciach jak rozsiadamy się wygodnie, parzymy dobrą kawę i konsumujemy smakołyki, które przywieźliśmy z domu. Czasami musimy się spotkać dwa albo trzy razy, żeby to wszystko zjeść. dobra kawa + coś do niej = #zadowolenie"

dk. Adam Rogal, rok V

 

 

 

 

 

... tu możesz zobaczyć jaki naprawdę jesteś. Poprzez codzienne czytanie Pisma Świętego, odkrywasz i poznajesz doskonały wzór. Tym wzorem jest Jezus Chrystus. Bóg, który oddał życie za wszystkich ludzi do końca ich miłując. Chciałbym być jak Jezus. Być świadkiem miłości.

kl. Mateusz Stanek, rok III

 

 

 

 

 

Egzamin dla kandydatów do Seminarium odbędzie się 6 lipca oraz 14 września o godzinie 10.00. Kandydaci powinni zgłosić się do Seminarium, przedstawiając następujące dokumenty: Akt chrztu i świadectwo bierzmowania, świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo maturalne, świadectwo zdrowia, opinię księdza proboszcza i katechety, podanie o przyjęcie, życiorys i pięć fotografii. Zachęcamy do kontaktu z Seminarium i rozmowy z przełożonymi, którzy pomogą w podjęciu decyzji!

 

Zachęcamy do wytrwałej modlitwy
o powołania oraz w intencji naszych kleryków!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.