IDĄ! Pielgrzymka olkuska na Jasną Górę A.D. 2019

Data dodania: 2019.08.11

Idą! Idą "w mocy Ducha Świętego". Idą "pełni mocy, wdzięczności i chwały". Idą do Matki, która czeka na nich w Jasnogórskiej Ikonie i pokazuje na swojego Syna. Idą niosąc bagaż intencji swoich oraz wszystkich tych, którzy albo musieli zostać w domu, albo nawet nie wiedzą jak znaleźć swoją drogę do Pana Boga. Idą odprawiając najpiękniejsze rekolekcje w drodze i modląc się każdym krokiem i bąblem na obolałej kilku-, kilkunasto- czy kilkudziesięcioletniej stopie.

Pątnicy z Olkusza, Sławkowa, Klucz, Łaz, Sułoszowej, Bolesławia i Wolbromia 9 sierpnia wyruszyli z olkuskiej bazyliki św. Andrzeja do Częstochowy. Już 8 sierpnia w drogę wyszły łączące się z nimi grupy z Jaworzna i Zagłębia, 10 sierpnia dołączyła grupa z Ogrodzieńca i Pilicy. Na Jasną Górę pątnicy wejdą we wtorek, 13 sierpnia.

W drodze pielgrzymi pochylają się nad obecnością Ducha Świętego w życiu, słuchając konferencji ks. Mirosława Toszy, sióstr Kanoniczek Ducha Świętego oraz przewodników i ojców duchownych grup. Towarzyszy im także pasterz diecezji, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, Ksiądz Biskup Piotr Skucha, który 9 sierpnia odprawił poranną Mszę w Olkuszu oraz rozdzielający smakołyki ks. Jan Szkoc.

Nad całością organizacyjną czuwa ks. Paweł Tracz, dyrektor pielgrzymki wraz z rzeszą współpracowników, dzięki którym organizacja wydarzenia, łączącego kilka tysięcy osób, przebiega tak sprawnie.

Zapraszamy do oglądania codziennej fotorelacji z trasy, którą będziemy zamieszczać w tym artykule! Wkrótce po zakończeniu pielgrzymki na stronie zamieścimy też dłuższą relację ze świadectwami uczestników. Jeśli ktoś chciałby podzielić się kilkoma słowami wrażeń z pielgrzymowania może to zrobić wysyłając wiadomość na adres media@diecezja.sosnowiec.pl. Pod ten adres można też przesyłać intencje, które zostaną przekazane pielgrzymom do omadlania!

 

 

 

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.