[INGRES] Informacje dla akredytowanych dziennikarzy

Data dodania: 2024.06.11

KOMUNIKAT BIURA PRASOWEGO
DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ
DOTYCZĄCY OBSŁUGI MEDIALNEJ
INGRESU BP. ARTURA WAŻNEGO
DO BAZYLIKI KATEDRALNEJ W SOSNOWCU

22 czerwca, godz. 12:00

 

1. Organizatorzy wydarzenia informują, że obecność dziennikarzy na ingresie biskupa sosnowieckiego Artura Ważnego będzie możliwa tylko na podstawie akredytacji, które wydaje Biuro Prasowe Diecezji Sosnowieckiej. Liczba akredytacji jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

2. Warunkiem otrzymania akredytacji jest wypełnienie formularza akredytacyjnego (POBIERZ) oraz przesłanie go na adres: akredytacje@diecezja.sosnowiec.pl do 20 czerwca 2024 r. O przyznaniu akredytacji oraz o sposobie jej odbioru dziennikarze zostaną poinformowani w mailu zwrotnym.

3. Dla akredytowanych dziennikarzy zostanie przygotowane Biuro Prasowe, zlokalizowane w Domu Katolickim naprzeciwko Bazyliki Katedralnej (I piętro). W Biurze Prasowym będzie zapewniona sieć WI-FI, co daje możliwość śledzenia transmisji telewizyjnej wydarzenia na www.stream.tvp.pl oraz w aplikacji „TVP GO”. Biuro Prasowe zostanie otwarte o godz. 10:30.

4. Uroczystość będzie transmitowana na ogólnopolskim paśmie TVP 3. W związku z transmisją poruszanie się po Bazylice Katedralnej dziennikarzy oraz innych osób będzie podlegało ograniczeniom, tak aby nie zakłócać pracy ekipy telewizyjnej.

5. W trakcie uroczystości akredytowani dziennikarze będą mogli wykonywać swoją pracę według określonych wskazań wydawanych przez dyrektora Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej oraz służb porządkowych.

6. Organizatorzy przewidują, że jedynym momentem, w którym akredytowani dziennikarze będą mogli znaleźć się przed prezbiterium i wykonać własne zdjęcia lub rejestrację video, będzie chwila oficjalnego objęcia Katedry (miejsce, na którym siedzi biskup) przez Biskupa Sosnowieckiego. W stosownym momencie (początkowa część uroczystości) komentator liturgiczny zaprosi dziennikarzy przez mikrofon, aby podeszli bliżej prezbiterium.

7. Całość wydarzenia będzie obsługiwało 2 fotografów diecezjalnych, którzy po uroczystości udostępnią zdjęcia pozostałym dziennikarzom. O sposobie ich pobrania akredytowani dziennikarze zostaną poinformowani drogą mailową.

8. Fotografowie diecezjalni są jedynymi, którzy mają zgodę Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu na dokumentowanie całej uroczystości. Będą mieli stosowne identyfikatory.

9. Biuro Prasowe Diecezji Sosnowieckiej przygotuje na uroczystość ingresu gotowe materiały prasowe (przemówienia, harmonogram uroczystości, najważniejsze informacje, zdjęcia itp.), które udostępni akredytowanym dziennikarzom do wykorzystania podczas sporządzania relacji medialnych z wydarzenia.

10. Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony diecezji sosnowieckiej (www.diecezja.sosnowiec.pl), na której będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące ingresu (zakładka: INGRES - INFORMACJE).

11. Sugerowanym miejscem postojowym dla dziennikarzy jest parking pod Centrum Handlowym „Sosnowiec Plaza” (ul. Sienkiewicza 2, poziom -2, dojście do Katedry w 6 minut pieszo).

12. W przypadku pytań oraz innych kwestii związanych z obsługą medialną ingresu bp. Artura Ważnego pozostaję do dyspozycji.

 

ks. Przemysław Lech
dyrektor Biura Prasowego
Diecezji Sosnowieckiej
biuroprasowe@diecezja.sosnowiec.pl

INFORMACJE O PARKINGACH: LINK

INFORMACJE MIEJSCU WYDARZENIA: LINK
 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.