Olkusz: Msza święta dziękczynna ministrantów

Data dodania: 2024.06.16

15.06.2024 odbyła się Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu Msza św., będąca dziękczynieniem Panu Bogu za cały rok formacji Liturgicznej Służby Ołtarza (LSO).

Intencją Eucharystii objęto także prośbę o nowe powołania kapłańskie i zakonne dla naszej Diecezji, „aby Dar Eucharystii jaki otrzymujemy i w którym uczestniczymy ciągle mógł być naszym udziałem” – powiedział ks. Grzegorz Woszczek – opiekun parafialny ministrantów – który także sprawował tę Eucharystię.

Wygłosił on również umacniającą homilię, w której m.in. na podstawie przeczytanej Liturgii Słowa zauważył, że: - Powołanie…, to z jednej strony wielki zaszczyt i wyróżnienie, ale z drugiej strony Liturgia nam przypomina, że cały czas człowiek - także powołany do kapłaństwa, do małżeństwa, do służby ministranckiej - musi chcieć utożsamiać się z Prawem Bożym, musi chcieć je realizować w swoim życiu. Dlatego tak jasno… Jezus mówi o naszej mowie, aby  była klarowna: tak, tak; nie, nie (por. Mt 5, 33-37).

Przedstawiciele parafialnej LSO złożyli życzenia i podziękowania księdzu opiekunowi.

Przez cały rok formacyjny ministranci zbierają punkty. Najlepsza trójka została w tym dniu nagrodzona. Są to:

- Jan Chmist - 1197 punktów,
- Leon Walkowiak - 1044 punkty,
- Jan Pawełczyk - 808 punktów.

Ponadto nagrodzeni zostali także wszyscy ministranci. Otrzymali oni m.in. książki o bł. Carlo Acutisie i jego autostradzie do Nieba, jaką była Eucharystia. – To doskonały wzór dla nas, by być blisko Chrystusa właśnie w Eucharystii – podkreślił w homilii ks. G. Woszczek.

Wraz z ministrantami udział brali w tej Eucharystii ich rodzice i członkowie rodzin. Ks. Grzegorz Woszczek dodaje: "Bardzo dziękuję rodzicom za ich zaangażowanie przez cały ten rok formacji. Dziękuję za to, że nieustannie ufają Kościołowi i dlatego ich dzieci są w LSO".

Msze święte ministranckie o powołania kapłańskie i zakonne odbywają się w tej Parafii co miesiąc, w ciągu całego roku szkolnego i formacyjnego.

Po Mszy św. kończącej ten rok formacyjny było spotkanie przy grillu na placu przykościelnym.

tekst i zdjęcia: Tomasz Wilczyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.