Seminarium: Inauguracja nowego roku akademickiego

Data dodania: 2024.10.06

W sobotę (05.10.) w gmachu Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego 2024/2025.

Inauguracja nowego roku akademickiego rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele seminaryjnym pod wezwaniem Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Podczas Mszy Świętej byli także obecni księża formatorzy, profesorowie oraz zaproszeni goście.

Po zakończeniu Eucharystii nastąpiło przejście wszystkich zgromadzonych na aulę im. św. Jana Pawła II. Podczas dalszych uroczystości nastąpiły oficjalne przemówienia zaproszonych gości.

Centralnym punktem całego wydarzenia była immatrykulacja kleryków pierwszego roku, którzy zostali włączeni w poczet studentów teologii. W tym roku formację na pierwszym roku rozpoczyna jeden kleryk pochodzący z diecezji sosnowieckiej.

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosiła dla zgromadzonych gości s. dr hab. Judyta Pudełko PDDM, prof. Aakademii Katolickiej w Warszawie pt. Po co przykazania? Geneza i cel Dekalogu.

W diecezji sosnowieckiej do kapłaństwa przygotowuje się w naszym Seminarium 12 kleryków.

kl. Jacek Sroka