Sezon zimowy w Mobilnym Kościele

Data dodania: 2019.02.07

Zima trwa, ale posługujący na Mobilnym Kościele nie zaprzestają działań. Św. Paweł pisze do swojego ucznia Tymoteusza: "głoś naukę, nastawaj w porę i nie w porę."(2 Tym 4,2) A św. Teresa od Jezusa mówi: "Nie ma złej pogody, każda pogoda jest dobra, bo pochodzi od Boga." I tak samo każda pogoda jest dobra na ewangelizację - czy to deszcz, silny mróz czy śnieg.

Czasem Sławek, gdy gra na gitarze to mówi, że mu palce odmarzają, ale i tak gra dalej. Często głoszący Słowo muszą wypić coś ciepłego, żeby odzyskać głos, aby móc ponownie opowiadać ludziom o tej Wielkiej Miłości Boga jaką widzimy w osobie Pana Jezusa. A czasem tej ciepłej herbaty brakuje dla posługujących, bo pierwszeństwo mają odwiedzający nas bezdomni i chcący porozmawiać. Tej zimy już dwa razy zabrakło nam gorącej wody i od tego czasu wozimy dwa zbiorniki z wodą (20 litrów).

Cały okres od września spędzamy na sosnowieckiej "Patelni", gdzie już coraz więcej ludzi nas rozpoznaje i do nas przychodzi. Osoby bezdomne już wiedzą, że w drugie wtorki miesiąca mogą z nami zjeść i napić się czegoś ciepłego.

Od września w nasze działania pięknie włączyła się diecezjalna Diakonia Tańca, której modlitwa przez taniec na ulicy przyciąga duże grupy obserwatorów, ciekawych tego, co robimy. W tym okresie Diakonia Tańca przygotowywała się już wcześniej w oratorium przy kościele kolejowym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu. Za udostępnienie miejsca serdecznie dziękujemy księdzu proboszczowi Grzegorzowi Noszczykowi. Dziękujemy też za pamięć w modlitwie wiernych podczas Mszy Św. poprzedzających nasze akcje ewangelizacyjne.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideo relacji z naszych działań.

Jerzy Gaber

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.