SMDS 2013 - fotorelacja

Data dodania: 2013.09.26

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznego Spotkania Młodych Diecezji Sosnowieckiej. Galeria będzie stopniowo rozbudowywana o poszczególne wydarzenia i aktualizowana na bieżąco. Począwszy od piątku co dzień wieczorem będzie pojawiała się także szczegółowa relacja z wszystkich punktów dnia. W zakładce AKTUALNOŚCI znaleźć można artykuł opisujące szczegółowo wydarzenie.

Czwartek (26 września)

Dziś młodzież została zaproszona na pokaz filmu "Niemożliwe" do kina Helios. Seans poprzedziło składanie świadectwa przez młodzież.

 

Piątek (27 września)

Kolejny pokaz filmowy w sosnowieckim Heliosie. Tym razem młodzież obejrzała film "Drugie oblicze".

 

Do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie zaprosiła Grupa Teatralna 3G, która zaprezentowała spektakl "Przyjaciej Johna Wayne'a".

 

Sportowcy mogli wziąć udział w turnieju siatkówki, a uzdolnieni muzycznie w Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej.

 

Wieczorem w bazylice NMP Anielskiej odbyła się Msza św., a po niej projekcja filmu "Ja jestem" oraz spotkanie z jego reżyserem, Lechem Dokowiczem. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Dzień zakończyły nocne manewry w Błędowie.

 

Sobota (28 września)

W sobotę dzień rozpoczęliśmy od Mszy św. i rozesłania ewangelizatorów, którzy wyruszyli na ulice Dąbrowy Górniczej mówić o swojej relacji z Jezusem.

 

Młodzież miała szansę spotkać się i porozmawiać o wierze z zaproszonymi gośćmi: muzykiem (Paweł Bębenek), artystą malarzem (Stanisław Wywioł), aktorem (Dariusz Niebudek), ojcem (Andrzej Cieślik) i biblistą (Stanisław Kołakowski).

 

Nad Pogorią III odbył się Bieg Młodych.

 

Na scenie w dąbrowskiej Hali Centrum wystąpiła gwiazda wieczoru – żywo przyjęty przez publiczność zespół PROPAGANDA DEI. Wcześniej na scenie prezentowali się laureaci Konkursu Pieśni. Była także okazja do nauki tańców ewangelizacyjnych oraz wysłuchania kilku poruszających świadectw. Całość zakończyła Celebracja Wieczorna z adoracją Chrystusa Eucharystycznego i błogosławieństwem udzielonym przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.

 

Niedziela (29 września)

Dziś ulicami Dąbrowy Górniczej przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz jak i całe tegoroczne Spotkanie zakończyła Eucharystia w bazylice NMP Anielskiej. Oprawę Mszy św. zapewni zespół PIELGRZYM, który koncertował także po Eucharystii.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.