Dąbrowa Górnicza-Okradzionów, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

foto: ks. Przemysław Lech

Liczba mieszkańców: 1 120

Rys historyczny:

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie została ustanowiona 4 sierpnia 1982 r. przez biskupa kieleckiego Stanisława Szymeckiego. Pierwszym proboszczem został ks. Daniel Wojciechowski.

Terytorialnie wydzielona została z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie. Do momentu wybudowania obecnego kościoła kult sprawowano w tymczasowej kaplicy.

Kościół, wybudowany w latach 1982-1988, został pobłogosławiony 15 sierpnia 1988 r. przez biskupa kieleckiego Stanisława Szymeckiego.

Do parafii należą:

Ulice: Białej Przemszy, Górna, Ziołowa, Rudy, Łazy Błędowskie, Turystyczna, Wypaleniska

Kaplice:

Kaplica pw. NMP Częstochowskiej w Okradzionowie

Święto patronalne (odpust parafialny):

15 sierpnia – Wniebowzięcia NMP

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 8.30, 11.00, 16.15

W dni powszednie godz.: 17.00

Prezbiterzy w parafii:

Administrator: ks. Grzegorz Nalepa

Poprzedni proboszczowie: