Grabowa, Parafia pw. św. Anny

TEL: 607 985 668

Liczba mieszkańców: 620

Rys historyczny:

Parafia pw. św. Anny w Grabowej została ustanowiona 21 września 2007 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB. Pierwszym proboszczem został ks. Stanisław Dura.

Terytorialnie wydzielona została z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Niegowonicach. Z inicjatywy biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB 22 sierpnia 2006 r. powołany został samodzielny ośrodek duszpasterski z kościołem pw. św. Anny.

Świątynia została wybudowana w latach 1984-1985 staraniem wiernych i ks. Kazimierza Mrówki. Dla potrzeb duszpasterstwa dzieci i młodzieży diecezji sosnowieckiej 16 lipca 1996 r. utworzono przy kościele Dom Rekolekcyjny.

Do parafii należą:

Ulice: Cicha, Gliniana, Kamienna, Piwna, Podgórna, Podleśna, Polna, Skalna, Słoneczna, Sosnowa, Strażacka, Szkolna, Topo¬lowa, Wierzbowa, Zielona, Źródlana oraz przysiółki Błojec, Jeziorowice i Piaski

Święto patronalne (odpust parafialny):

26 lipca – św. Anny

Msze święte:

W niedziele i święta godz.:10.00 i 15.00 (zima) lub 17.00 (lato)

W dni powszednie godz.: 16.00 lub 17.00.

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Stanisław Dura

Z parafii pochodzą (kapłani, siostry i bracia zakonni):

ks. Kazimierz Mrówka