Jaworzno-Jeziorki, Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika

TEL: 603 892 020

Liczba mieszkańców: 850

Rys historyczny:

Parafia pw. św. Józefa Rzemieślnika w Jaworznie-Jeziorkach została ustanowiona 10 sierpnia 1994 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB. Pierwszym proboszczem został ks. Jerzy Dębski.

Terytorialnie wydzielona z parafii NSPJ w Jaworznie-Byczynie. Do momentu wybudowania obecnej świątyni kult sprawowano w drewnianej kaplicy. Obecny kościół wg projektu Józefa Marii Dutkiewicza został wybudowany w latach 1986-1996 i uroczyście poświęcony (konsekrowany) 5 listopada 2000 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB.

Do parafii należą:

Ulice: Dożynkowa, Drzymały, Grzybowa, Gwardii Ludowej, Herbowa nr parzyste, Insurekcji Kościuszkowskiej – nr 65, 69, 80, Kasztanowa, Korcżaka, Łanowa nr 3-15, Morgowa, Teligi

Święto patronalne (odpust parafialny):

1 maja - św. Józefa Rzemieślnika

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 9.00, 11.00, wakacje 8.00, 9.30

W dni powszednie godz.: poniedziałek i czwartek 7.00, wtorek, środa, piątek, sobota 17.00

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Zenon Pikuła