Olkusz, Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

www.dobrypasterz.net

Liczba mieszkańców: 5 320

Rys historyczny:

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Olkuszu została ustanowiona 1 czerwca 1990 r. przez biskupa kieleckiego Stanisława Szymeckiego. Pierwszym proboszczem został ks. Henryk Januchta.

Do parafii należą:

Ulice: Batalionów Chłopskich, Buchowieckiego, Jasna nr nieparzyste od 43 i parzyste od 44, pl. Konstytucji, 3 Maja, Kleberga, Kolberga, Kosynierów, Nowowiejska, Miła nr nieparzyste od 29 i parzyste od 38, Pakuska, Ściegiennego, Traugutta, Rataja, Wiejska, Witosa

Święto patronalne (odpust parafialny):

IV Niedziela Wielkanocna

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 16.00

W dni powszednie godz.: 7.00 i 17.00 (od X do IV) lub 18.00 (od IV do X)

W lipcu i sierpniu godz.: 18.00

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Grzegorz Gołuszka

Wikariusz: ks. Marcin Olszewski

Poprzedni proboszczowie: