Rokitno Szlacheckie, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego

FOTO: ks. Przemysław Lech

Liczba mieszkańców: 1 048

Rys historyczny:

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Rokitnie Szlacheckim została ustanowiona 7 grudnia 1992 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB. Pierwszym proboszczem został ks. Piotr Kubat.

Po utworzeniu w 1968 r. w Rokitnie Szlacheckim parafii polskokatolickiej biskup częstochowski Stanisław Nowak powołał 18 sierpnia 1987 r. wikariat terenowy parafii pw. św. Michała Archanioła w Łazach.

Budowę świątyni (początkowo kaplicy wraz z budynkiem mieszkalnym) rozpoczęto 17 maja 1989 r. Obecnie trwają prace wykończeniowe i upiększające wnętrza oraz otoczenia kościoła.

Do parafii należą:

Ulice: Długa, Górna, Kazimierówka, Kościuszki, Krasickiego, Krótka, Laskowa, 1 Maja, Mitręga, Nowe Życie, Ogrodowa, Piaskowa, Polna, Świerczewskiego, Szkolna, Zielona

Święto patronalne (odpust parafialny):

Miłosierdzia Bożego – II Niedziela Wielkanocna

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 9.00, 11,00, 18.00 (zimą 17.00)

W dni powszednie godz.: 18.00, (zimą 17.00)

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Piotr Kubat

Z parafii pochodzą (kapłani, siostry i bracia zakonni):

ks. Eugeniusz Kokoszka, s. Stanisława Walnik, s. Jadwiga Wudarczyk, s. Justyna Gibas