Sarnów, Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza

FOTO: ks. Przemysław Lech

Liczba mieszkańców: 1 823

Rys historyczny:

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Sarnowie została ustanowiona 6 czerwca 1991 r. przez biskupa częstochowskiego Stanisława Nowaka. Pierwszym proboszczem został ks. Witold Pękalski.

Terytorialnie wydzielona została z części parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Będzinie-Łagiszy.

Z inicjatywy wiernych i ks. Witolda Pękalskiego wybudowano okazałą świątynię, którą 23 października 1994 r. pobłogosławił biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB. Jej uroczystego poświęcenia (konsekracji) dokonał 13 kwietnia 2008 r.

Do parafii należą:

Ulice: Browarna, Główna, Graniczna, Gruntowa, Jasna, Kamienna, Krótka, Leśna Parkowa, Piaskowa, Podgórna, Poprzeczna, Spacerowa, Stara, Szkolna, Środkowa, Wąska, Wiejska, Zielona, Źródlana

Domy:

Dom Dziecka im. św. Jana Bosko, 42-512 Psary, Sarnów ul. Wiejska

Święto patronalne (odpust parafialny):

IV Niedziela Wielkanocna

Msze święte: