Siewierz, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

FOTO: ks. Przemysław Lech

Liczba mieszkańców: 2 200

Rys historyczny:

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu została ustanowiona 6 czerwca 1987 r. przez biskupa częstochowskiego Stanisława Nowaka. Pierwszym proboszczem został ks. Emil Ilków.

Terytorialnie wydzielona została z parafii pw. św. Macieja Ap. w Siewierzu. Do momentu wybudowania obecnego kościoła kult sprawowano w tymczasowej kaplicy wzniesionej na terenie budowy przyszłych budynków parafialnych. Pobłogosławiona została 21 listopada 1987 r.

Kościół został wybudowany w stanie surowym w 2006 r. i trwa jego wyposażanie. Uroczystego poświęcenia (konsekracji) dokonał 21 czerwca 2014 r. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

W latach 1983-1991 wybudowano kaplicę pw. Wniebowzięcia NMP w Boguchwałowicach.

Do parafii należą:

Miejscowości: Boguchwałowie, Siewierz-Zachód

Ulice: Akacjowa, Bema, Brzozowa, Bednarska, Grabowa, Jednostronna, Jeziorna, Klonowa, Krasickiego, Legionistów, Lipowa, Miodowa, Rymarska, Sawickiej, Stolarska, Targowa, Warszawska (nr nieparzyste), Wierzbowa, Zbożowa

Święto patronalne (odpust parafialny):

Najświętszego Serca Pana Jezusa

W Boguchwałowicach: 15 sierpnia – Wniebowzięcia NMP

Msze święte:

W niedziele i święta godz.: 8.00, 10.00, 17.00

W dni powszednie godz.: 18.00 (okresie zimowym 17.00)

Prezbiterzy w parafii:

Proboszcz: ks. Jacek Michalak

Wikariusz: ks. Maciej Gaik