Biskup sosnowiecki powołał dwie komisje

Data dodania: 2024.06.19

Sosnowiec, 19 czerwca 2024 r.

KOMUNIKAT BIURA PRASOWEGO
DIECEZJI SOSNOWIECKIEJ

Decyzją bp. Artura Ważnego w diecezji sosnowieckiej zostały powołane dwie, niezależne komisje.

1) Zadaniem pierwszej komisji będzie zbadanie spraw, które wydarzyły się w diecezji sosnowieckiej, a które w ostatnim czasie poruszyły opinię publiczną. Na przewodniczącą tego gremium biskup sosnowiecki powołał prokurator Prokuratury Regionalnej w Katowicach w stanie spoczynku – p. Violettę Guię. W skład komisji wejdą również specjaliści z zakresu: prawa świeckiego, prawa kościelnego, historii i archiwistyki, psychologii i psychoterapii oraz komunikacji społecznej.

2) Zadaniem drugiej komisji będzie przeprowadzenie audytu diecezji sosnowieckiej. Będzie on dotyczył kwestii: pastoralnych, finansowych, prawnych, administracyjnych i personalnych. Biskup sosnowiecki na przewodniczącego tego gremium powołał p. Witolda Sadeckiego, audytora oraz specjalistę w zakresie zarządzania, cyfryzacji i optymalizacji procesów biznesowych.

Pełne składy komisji oraz planowany zakres ich działań zostaną ustalone do końca wakacji. Ze względu na okres wakacyjny obie komisje rozpoczną  prace w pełnym składzie we wrześniu.

ks. Przemysław Lech
dyrektor Biura Prasowego