Sosnowieckie Dni Pastoralne - spotkania kapłańskie

Data dodania: 2024.08.30

29 i 30 sierpnia 2023 roku, w Kluczach oraz w Sosnowcu, miały miejsce spotkania duchownych diecezji sosnowieckiej. Inicjatywa zorganizowana pod hasłem "Pielgrzymi nadziei" przez bp. Artura Ważnego, zgromadziła księży oraz świeckich, którzy dzielili się doświadczeniami oraz refleksjami na temat współpracy w duszpasterstwie.

Uroczystości rozpoczęły się modlitwą brewiarzową o g. 10:00. Następnie, uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać trzech wykładów. Pierwszy z nich, poprowadzony przez bp. Artura Ważnego, dotyczył ważności współpracy kapłanów, osób konsekrowanych oraz świeckich w duszpasterstwie.

Kolejny wykład dotyczył kursów „Alpha” i ich wpływu na życie parafialne. Ostatnią prelekcję, poświęconą programowi pastoralnemu „Młodzi na progu”, przedstawił ks. Artur Mularz, dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji w Tarnowie oraz proboszcz parafii w Podegrodziu.

W programie spotkania znalazła się także modlitwa Anioł Pański oraz wystąpienia przedstawicieli instytucji diecezjalnych, którzy przypomnieli księżom najważniejsze informacje związane z poszczególnymi wydziałami kurialnymi. Po przerwie na kawę, podczas której młodzież z diecezji częstowała uczestników wypiekami, głos zabrał bp. Artur Ważny, podsumowując całe wydarzenie.

Zakończenie spotkań miało miejsce o g. 14:00. W ramach wdzięczności, uczestnicy mogli wesprzeć finansowo wyjazdy i inne inicjatywy młodzieży diecezjalnej.

Spotkania księży diecezji sosnowieckiej pod hasłem "Pielgrzymi nadziei" stały się okazją do umocnienia ich więzi oraz do refleksji nad perspektywą duszpasterstwa w diecezji. Spotkanie w Kluczach odbyło się w Dom Kultury "Papiernik", a w Sosnowcu – w Domu Katolickim przy Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.

/bpds