Tydzień w diecezji

 

 

WYDARZENIA
W BIEŻĄCYM TYGODNIU


27 XI - I niedziela adwentu

Sztafeta modlitw o powołania:
- Wojkowice, Św. Antoniego z Padwy

Wydarzenia:

-


28 XI - Poniedziałek I tygodnia adwentu

Sztafeta modlitw o powołania:
Wojkowice - Żychcice, Wniebowzięcia NMP

Dzień imienin: Grzegorza
Obchodzą księża: Więckowicz

Dzień imienin: Zdzisława
Obchodzą księża: Reterski

Wydarzenia:


29 XI - Wtorek I tygodnia adwentu

Sztafeta modlitw o powołania:
Wojkowice Kościelne, Św. Marcina

Rocznica śmierci:
ks. 
Dionizy Chmieliński (+2013)

Wydarzenia:


30 XI - Środa
Święto św. Andrzeja Apostoła

Sztafeta modlitw o powołania:
Wolbrom, Podwyższenia Krzyża Świętego

Dzień imienin: Andrzeja
Obchodzą księża: 
Białek, Bil, Ciesielski S., Ciesielski J., Cieślik, Ciszewski, Domagała, Gliszta, Górka, Hepek, Kowaliński, Krupa, Lang MI, Małodobry, Michniewski, Milej, Mróz, Nackowski, Nikiel, Polit, Stasiak, Stepień, Uliniarz, Wieczorek

Wydarzenia:


1 XII - Czwartek I tygodnia adwentu

Sztafeta modlitw o powołania:
Wolbrom, Św. Katarzyny
 
Wydarzenia:

Sanktuarium św. Jana Marii Vianney'a w Czeladzi-Piaskach (18:00-21:00):
Msza św. z modlitwą o świętość kapłanów i o nowe powołania, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim.

- Sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej (godz. 18:00):
Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za przyczyną NMP Anielskiej

- Parafia pw. św. Faustyny w Będzinie (godz. 18:00):
Msza św. za wstawiennictwem św. Rity, a po niej nabożeństwo z oddaniem czci jej relikwiom i poświęceniem róż.

- Parafia pw. św. Mikołaja w Targoszycach (godz. 18:00):
Msza św. z modlitwą o nowe powołania, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00

- Parafia pw. św. Archaniołów w Czeladzi-Piaskach (godz. 18:00):
Msza święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczór uwielbienia


2 XII - Piątek I tygodnia adwentu

Sztafeta modlitw o powołania:
Wysoka, NMP Wspomożycielki Wiernych

Wydarzenia:

 


3 XII - Sobota
Wspomnienie obowiązkowe:
św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Sztafeta modlitw o powołania:
Zadroże, Św. Marcina

Wydarzenia:

Parafia pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu (godz. 12:00):
Msza św. z uczestnictwem członków parafialnej Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami w intencji nowych powołań kapłańskich dla diecezji sosnowieckiej.

Parafia pw. św. Faustyny w Będzinie (godz. 18:00):
Msza św. z nabożeństwem i błogosławieństwem par małżeńskich oraz oddanie czci relikwiom św. Gerarda w intencji uproszenia daru potomstwa oraz w intencji kobiet w stanie błogosławionym i poczętych dzieci.


4 XII - II niedziela adwentu

Sztafeta modlitw o powołania:
Zendek, Św. Stanisława

Dzień imienin: Krystiana
Obchodzą księża: Kucharczyk, Lubiński

Wydarzenia:


 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.