Zaproszenie na Mszę za zmarłych kapłanów

Data dodania: 2017.11.12

Miesiąc listopad to w naszej chrześcijańskiej tradycji czas zadumy nad przemijalnością życia i czas modlitwy za tych, którzy już odeszli do Pana. Pochylając się nad grobami naszych bliskich, przypominamy sobie twarze tych, którzy jeszcze nie dawno z nami tu na ziemi byli. Odeszli z tego świata, by rozpocząć nowe, lepsze życie – z Bogiem. W trakcie obchodzonego w tym roku Jubileuszu 25. lecia powstania Sosnowieckiej Diecezji nie można zapomnieć o kapłanach, których nie ma już pośród nas żywych. Często to nasi proboszczowie, katecheci, spowiednicy, księża, którzy udzielali nam świętych sakramentów, kapłani którzy ostatnie dnie swego życia spędzili na terenie naszej diecezji.

W ciągu 25 ostatnich lat odeszło do Pana 85 kapłanów. Wśród nich był pierwszy biskup sosnowiecki Adam Śmigielski. Najstarszy ze zmarłych kapłanów miał 93 lata a najmłodszy 34. Pięćdziesięciu trzech z nich spoczywa na cmentarzach parafialnych naszej diecezji.

Za nich wszystkich pragniemy Bogu podziękować i za nich chcemy się wspólnie modlić. Dlatego z całego serca zapraszam kapłanów; wiernych - tych którzy współpracowali i wspierali modlitewnie i materialnie nieżyjących już kapłanów, na wspólną modlitwę.

18 listopada b.r. w sobotę o godz. 17.30 spotkamy się na wspólnej modlitwie za zmarłych kapłanów w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie. O godz. 18.00 za zmarłych księży odprawię Mszę świętą, po której poświęcę w Domu Księży św. Józefa tablicę upamiętniającą naszych zmarłych kapłanów.

Wszystkim z serca błogosławię.

+Grzegorz Kaszak
Biskup Sosnowiecki