Zaproszenie na Jubileusz Bpa Piotra Skuchy

Data dodania: 2012.03.24

Zaproszenie na Jubileusz Bpa Piotra Skuchy

Umiłowani Diecezjanie!

W tym roku nasz Kościół Sosnowiecki będzie przeżywał bardzo ważne i radosne uroczystości jubileuszowe. Rozpoczną je obchody 25-lecia sakry biskupiej Księdza Biskupa Piotra Skuchy.

18 grudnia 1986 roku błogosławiony Jan Paweł II mianował księdza Piotra Skuchę, ówczesnego prorektora i wykładowcę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej, przydzielając mu stolicę tytularną Segisamę. Nominat święcenia biskupie przyjął 15 lutego 1987 roku.

Cała nasza diecezja cieszy się z radosnej posługi Księdza Biskupa Piotra. Wyrażam wdzięczność Księdzu Biskupowi za tak wielki wkład w budowanie wspólnoty diecezjalnej. Wraz z dostojnym Jubilatem pragniemy dziękować dobremu Bogu za wszystkie te lata i otrzymane łaski w wiernej oraz pełnej oddania służbie Chrystusowi i Jego Kościołowi.

Zapraszam bardzo serdecznie wszystkich kapłanów, siostry zakonne i alumnów naszego Seminarium oraz Was, drodzy Diecezjanie, na uroczystości Srebrnego Jubileuszu Sakry Księdza Biskupa Piotra Skuchy, które będą miały miejsce w sosnowieckiej Bazylice Katedralnej w sobotę 18 lutego 2012 roku. Koncelebrowana Eucharystia dziękczynna rozpocznie się o godzinie 11.30. Otaczajmy gorącą modlitwą osobę Księdza Biskupa Piotra.

Wasz Biskup

+ Grzegorz