Koloratką po oczach - cz. 2

Data dodania: 2016.04.05

"Czy Bóg śpiewa" - to drugie rozważanie z cyklu "Koloratką po oczach", który co tydzień we wtorki zamieszczamy na naszej stronie. Autorem rozważań jest kl. Kacper Górski.

 

Czy przechodząc koło łazienki słyszysz czasami śpiew pod prysznicem? A może sam lubisz ponucić piosenki w trakcie kąpieli? Zapewne po chwili słyszysz pukanie do drzwi, wołanie Twojego imienia i krzyki: "Kończ już!". Moi bracia zawsze tak robią. I każdy wie, kto akurat się kąpie, bo każdy poznaje głos kąpiącego.

Podobnie słysząc jakiś motyw muzyczny wiesz, że należy on do tego, a nie innego artysty. Słyszysz "Marsz turecki" i wiesz, że to Mozart. Słyszysz "Dla Elizy" i wiesz, że to Beethoven. Tak samo z "Hello" Adele. Podziwiasz "Damę z łasiczką" lub "Mona Lisę" i wiesz, że to Leonardo da Vinci. Słyszysz głos swojej żony, córki, męża, syna, dziewczyny i wiesz, że to ona lub on. Przestajesz czuć się wtedy samotny, ożywia Cię nagle miłość, ciepło, spokój.

Skoro dostrzegasz artystów, muzyków, ukochane osoby tylko po tak małych rzeczach, to dlaczego nie patrzysz tak na świat stworzony przez Boga?! Jak śpiewak jest w śpiewie, malarz w obrazie, ukochana osoba w swoim głosie, tak Bóg jest w każdej istniejącej rzeczy. Czemu wychodząc na zewnątrz domu nie dostrzegasz pięknego drzewa, świecącego Słońca, śpiewających ptaków i nie dostrzegasz w tym miłości Boga? Przecież każde spojrzenie przez okno powinno napawać Cię niesamowitym pokojem, radością, wdzięcznością i dziękczynieniem za miłość Boga do Ciebie. On jest w każdej z tych rzeczy na zasadzie istnienia i podtrzymywania w istnieniu dla Ciebie! On jest cały czas obecny przy Tobie i nie pozwoli, abyś kiedykolwiek był sam, bo On JEST zawsze!!! Nawet, gdy Go nie dostrzegasz.

Ojcowie Kościoła widzieli w świecie drugą księgę, która mówi o Bogu, z której można czytać o Nim. Odczytuje się ją rozumem. Taki pogląd przejął św. Tomasz i dopracował go. Cała przyroda wyśpiewuje pieśń pochwalną na cześć Boga, bo On śpiewa przez przyrodę swoją MIŁOŚĆ do Ciebie!

Zadanie dla Ciebie. Wyjdź dzisiaj na 5 minutowy spacer i naciesz się widoczną obecnością Boga. Ciesz się jak dziecko obdarowane prezentami. Ciesz się z tych darów, jakie Bóg daje Ci w przyrodzie dzisiejszego dnia. Nie zawsze będziesz to dostrzegał ale zawsze miej świadomość, że On czuwa nad Tobą.

Aha i jeszcze jedno: Bóg wyśpiewuje także Ciebie! Jesteś najlepszym soundtrack'iem Boga do filmu, którym jest życie doczesne, a później wieczne!

kl. Kacper Górski

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.