Watykan: bp Grzegorz Kaszak na briefingu prasowym

Data dodania: 2021.10.18

Trwa wizyta Ad limina Apostolorum polskich biskupów w Watykanie. W ramach trzeciej grupy hierarchów do Stolicy Apostolskiej dotarł bp Grzegorz Kaszak. W pierwszym dniu wizyty, 18 października, Biskup Sosnowiecki wziął udział w briefingu prasowym, który odbył się w Sali Marconiego w siedzibie Radia Watykańskiego.

Bp Kaszak udzielił wypowiedzi podsumowującej wrażenia z pierwszych spotkań w dykasteriach watykańskich, a także odniósł się do zagadnienia duszpasterskiego, związanego z wymogami Kościoła wobec kandydatów na rodziców chrzestnych.

Razem z sosnowieckim ordynariuszem na pytania dziennikarzy odpowiadał metropolita gnieźnieński i Prymas Polski - abp Wojciech Polak, a briefing prowadził ks. Leszek Gęsiak SJ - rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Zapis audio wypowiedzi bp. Grzegorza Kaszaka, udzielonej podczas spotkania z mediami, można wysłuchać klikając w poniższy baner:

materiał audio i zdjęcia: ks. Tomasz Podlewski
opracowanie: ks. Przemysław Lech