Modlitwa o owoce Jubileuszowej Peregrynacji Krzyża

Data dodania: 2022.01.25

Modlitwa o owoce jubileuszowej Peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża Papieskiego i relikwii św. Jana Pawła II do odmawiania w parafiach diecezji sosnowieckiej od 2 marca do 31 października 2022 r.

MODLITWA

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym Pocieszycielu.

Tobie powierzamy naszą parafię i całą sosnowiecką diecezję. W czasie peregrynacji krzyża przybędziesz do nas, aby pochylić się nad grzesznymi, by uleczyć słabości i pomagać przezwyciężać wszelkie zło.

Niech krzyż Twojego Syna przemienia ciemne noce smutku w poranki nadziei. Niech jego przyjęcie rodzi w naszych sercach zbawienie i owocuje spokojem. Prowadź nas po bezpiecznych ścieżkach tu na ziemi tak, abyśmy kiedyś znaleźli się w niebie.

Przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II prosimy, udziel nam łaski, abyśmy korzystając z daru miłosiernej miłości Boga, sami stawali się coraz bardziej miłosierni wobec braci. Amen.