Trwają zapisy na Sosnowiecką Pieszą Pielgrzymkę!

Data dodania: 2022.07.31

Tegoroczna Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała szczególne znaczenie. Pątnicy, którzy wyruszą do Częstochowy będą nieśli obok własnych intencji także i tę dziękczynną, za 30 lat istnienia Diecezji Sosnowieckiej oraz za dar peregrynacji Wielkopiątkowego Krzyża Papieskiego w naszych parafiach.

Bardzo ważną intencją, którą chcemy zanieść do Królowej Polski jest modlitwa o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie.

Hasłem jubileuszowych obchodów są słowa "W Krzyżu - miłości nauka", zaczerpnięte ze znanej, pasyjnej pieśni. To samo hasło będzie towarzyszyć Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. 

Drodzy Pielgrzymi! Zapraszamy was do modlitewnego wędrowania do Czarnej Madonny. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są we wszystkich parafiach. Zgodnie z tradycją jako pierwsi wyruszą pątnicy z Olkusza (9-13 sierpnia). Następnie do Częstochowy powędruje Pielgrzymka Zagłębiowska (23-25 sierpnia) oraz pątnicy z Jaworzna (3-8 września). Na Jasną Górę pójdzie również Pielgrzymka Wolbromska (16-18 sierpnia).

Zapraszamy - zapisy trwają!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.