Złoty Potok: koncert Orkiestry Baczków

Data dodania: 2022.08.09

W czasie III dnia pielgrzymki z inicjatywy Łukasza Kmity, wojewody małopolskiego na polu namiotowym w Złotym Potoku odbył się koncert Orkiestry Baczków - finalistów XIII edycji „Mam talent”.

- Wczorajszy koncert był znakomity. Wrażenia niesamowite, bo był to występ pełnej orkiestry. Wiele instrumentów, a do tego fantastyczne wokale. Osoby, które śpiewały miały wspaniałe głosy. To było coś niesamowitego. Koncert grupy Te Deum w tym roku także mieliśmy, jednak było to dwa dni wcześniej, niż zwykle. Natomiast tutaj, w Złotym Potoku koncert odbył się dzięki inicjatywie pana wojewody - relacjonuje dr Jacek Osuch, szef pielgrzymkowej służby medycznej.

Początki Orkiestry Baczków sięgają 1994 r., kiedy grupa rozpoczęła regularne próby tworząc zalążek zespołu. W styczniu 2000 roku Orkiestra została zarejestrowana przy Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Bochni. Na koncercie w Złotym Potoku obecny był m.in. Marek Bzdek, wójt Gminy Bochnia.

Koncert poprowadził o. Łukasz Buksa, franciszkanin, który również śpiewał oraz angażował publiczność do aktywnego udziału w koncercie.

Wydarzenie było transmitowane na żywo na facebook'owym profilu Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Mikołaj Wójtowicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.