Olkusz: Chórzyści uczcili św. Cecylię

Data dodania: 2022.11.28

W niedzielę 27 listopada w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu proboszcz parafii - ks. Mieczysław Miark oraz ks. Robert Żwirek odprawili Mszę Świętą w intencji chórów parafialnych, scholi oraz pana organisty, a także zmarłych chórzystów i zmarłych z rodzin chórzystów, z okazji obchodzonego 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej.

Poczas Eucharystii zaśpiewał parafialny Chór Męski pod dyrekcją Jana Kućmierczyka, a po tej Mszy świętej krótki koncert dał parafialny Chór Mieszany pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka.

Na organach w czasie Eucharystii grał Maciej Semla. Na jej zakończenie życzenia chórom, scholi i organiście złożył proboszcz parafii - ks. Mieczysław Miarka, wyrażając im także wdzięczność.

Podczas koncertu, jako pierwszą, zaśpiewano modlitwę o pokój, obejmując nią prośbę o pokój na Ukrainie.

tekst i zdjęcia: Tomasz Wilczyński