Będzin: czuwanie (przed)adwentowe

Data dodania: 2022.11.28

Sobotni wieczór 26 listopada w będzińskim Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu na Syberce był przepełniony wspólną, żarliwą modlitwą do Pana Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Była to także doskonała okazja do chwili wyciszenia się, a zarazem zastanowienia przed błogosławionym czasem Adwentu – radosnym oczekiwania na przyjście Boga – Człowieka.

„Podczas tej adwentowej adoracji nasz wspólna modlitwa i pieśni wyrażały tęsknotę serca w oczekiwaniu na prawdziwe świętowanie i spotkanie z Tobą, Panie Jezu, ukrytym w białym kawałku chleba”.

„Czuwać, by spotkać Pana” – to hasło naszej, kolejnej wspólnej adoracji. Nie jest łatwo czuwać, być ciągle gotowym. Jakże trudno w dzisiejszych czasach czuwać nad tym, by być człowiekiem sumienia, by tego sumienia nie zagłuszyć?

Adoracja zdecydowania wzmacnia nas, pokrzepia, wszak „przychodzimy w imię Twoje, daj nam siłę i moc!”.

Dzięki osobistemu spotkaniu z Jezusem Chrystusem w Ofierze Ołtarza, uświadamiamy sobie, że kolejny czas adwentu jest naszą szansą na poznania Boga prawdziwego, dlatego wspólnie wołamy: „bądź z nami, Jezu, módl się w nas i przez nas, prosimy, bądź z nami!”

Niech ten kolejny adwent naszego życia przygotuje nas na Twe przyjście.

Dziękujemy ks. Andrzejowi Hepkowi, naszemu wikariuszowi, za opiekę duchową i posługę w konfesjonale podczas adoracji.

Michał Fiuk

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.